Modrý tým na start!

1. český automotoklub žen se rozvíjel a rozšiřoval a jak známo - s jídlem roste chuť. „Zkušenější motoristky projevily při besedách na členských schůzích autoklubu nezřídka touhu vyjádřit veřejně a patřičným způsobem své názory i na vhodnost konstrukce, jízdních vlastností a vybavení automobilu, třeba formou laického testu,“ vzpomíná Alena Havlíková.

Páni z vedení tehdejšího Motokovu a Mototechny, na které se s tímto požadavkem obrátily, kupodivu souhlasili. K testování nabídli dva Moskviče typu 412 a jeden 408-I. Psal se rok 1970 a tahle ruská autíčka potřebovala reklamu jako sůl. Nic není zadarmo. Když chtějí děvčata testovat, dobře, ale vybírat si nebudou, pomysleli si asi zástupci zmíněných podniků. Rozhodli také o modré barvě jednotného oblečení devíti členek testovacího družstva. Z něj pak automaticky vyplynul název Modrý tým.